Čumík - představení

7. března 2011 v 9:46 | Baculka |  My pets

Čumík, původně to byl Čumáček, ale bylo to moc dlouhé a zdrobnělé, tak jsem to jméno chtěla zkrátit. První varianta byla Čumák, ale to znělo trochu hanlivě a divně, tak jsem různě zkoušela samohlásky a z ,,á" se stalo ,,í", takže z toho vznikl Čumík. Když zlobí, což se nestává už moc často, tak na něj volám Čumino :) ale babička mu říká původním jménem (Čumáčku) nebo Čumajz xDDD
Čumíka jsem dostala nějak v devíti nebo desíti letech, takže už mu jsou 4 roky, od své tety a strejdy. Je to tříbarevný, hladkosrstý, kilový a silný chlapík, který by pořád jedl a jedl a jedl :) Má bílou lysinu na čumáčku, přední levou packu hnědou a bříško ma uplně přesně v půlce rozpůlené na hnědou a černou. Srst má pevnou a lesklou a vždycky pěkně učesanou :)
Když se mu něco nelíbí, tak to dokáže dát najevo. Když mu třeba vadí porcelánová či keramická miska, uprostřed cesty, nikdy ho nenapadne ji obejít, ale vždycky ji odstrčí hlavou. A tak to dělá se vším, co mu v cestě překáží, například i domeček. Prostě když si ho chce přemístit, tak ho přemístí. Když jsou to lehčí a měkčí předměty, do kterých se může zakousnout jako například kartonový domeček nebo noviny pod podestýlkou, prostě se zakousne a přemístí to tak.

Žije v kleci se svou kamarádkou Sárou, kvůli které musel být Čumík vykastrován :( Občas se ,,hádají", berou si navzájem jídlo, lezou si do domečků a jídlo si berou dokonce i rovnou z pusy.
Nejoblíbenější Čumíkovo jídlo je okurka, salát, travička a zrní. Někdy sezobne i chlebík, mrkev atd.
Mezi jeho oblíbené činnosti, patří (jak už jsem zmínila) jídlo a pak válení se. Z klece se mu nikdy nechce, ale když už ho čapnu a chovám si ho, tak si to pěkně užívá. Čumík naštěstí, když je puštěný, ani moc nečůrá, takže když ho mám delší dobu, udělá na mě maximálně bobík.
 


Komentáře

1 MixMelouneQ♥ | Web | 7. března 2011 v 10:02 | Reagovat

dobrá :) kdyby sis ale nevěděla rady tak si mě ulož:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.