Jak vegetarián ke smrti přišel

7. března 2011 v 13:20 | Baculka |  Píšu
V jedné chýši ve vesničce Hulálii v zemi Bunga, žil malý chlapec jménem Til. Byl to vegetarián a neměl rodinu. Nejedl žádné maso, ani drůbež ani ryby, nejedl ani vejce, mléčné výrobky a med. Živil se jen zeleninou, kterou si sám pečlivě vypěstoval na záhoncích a ovocem, které také pěstoval na své zahrádce. Být vegetariánem ho napadlo na jaře, když viděl, jak sousedi na záhoncích sázeli zeleninku a navíc jeho vzorem byl zpěvák a herec Antonio Mario Killes, který byl vegetarián už spousty let.
Til si koupil semínka v pytlíčcích a sázel. Ze začátku si kupoval chleba, který si pak posypal pažitkou, řeřichou nebo něčím jiným drobným zeleným. Postupně už začaly vyrůstat další druhy zeleninky a Til tak měl větší výběr, co si dát k jídlu. Tato strava mu vyhovovala a nechápal, jak nemohl být vegetariánem už dříve. Til byl chudý, a proto si veškerou zeleninu vypěstovával sám. Jeho rodiče mu už dávno umřeli a on se ani nevzdělával, protože na to neměl čas a nikdo ho k tomu netáhl, protože nikdo nevěděl, že do školy nechodí.
Každý den Til pečlivě opečovával svou zahrádku, povídal si s rostlinami a byl šťastný.
Uběhlo pár měsíců a začalo se ochlazovat, lidé stavěli skleníky, ale Til nevěděl proč a bylo mu to téměř jedno, protože jeho zahrádka byla furt krásná a myslel si, že větší péči už nepotřebuje. Ale to se spletl. O dalších pár měsíců později začalo mrznout a Tilovy rostlinky postupně hynuly. On však nechápal proč. Ode dne k druhému měl Til čím dál tím méně jídla a ačkoli si to neuvědomoval, umíral. Jednou se počasí trochu zhoršilo a Til začal pociťovat větší a větší slabost. Nenapadlo ho, dojít za sousedy, aby mu dali jídlo nebo k doktorovi, aby mu pomohl. Bál se.
O dva týdny později už všichni stěhovaví ptáci odletěli, napadl sníh, rybníky zamrzly a Til byl už několik dní bez jídla. Už mu jen odtikávaly hodiny smrti. Protože byl Til věřící, napadlo ho jít do kostela, pomodlit se, aby mu Bůh odpustil a daroval zpět plnohodnotný život, ale už tam nedošel. Pár metrů před kostelem se sesypal k zemi. Když to místní babky spatřily, rozeběhly se k němu a chtěly mu pomoci, ale bylo pozdě. Til tam zemřel hladem, mrazem a vysílením. Babky vzaly vysílené tělo a odnesly do kostela, kde mu udělaly pohřeb. Tak zkončil život mladého vegetariána.

 


Komentáře

1 blogerka-em | Web | 7. března 2011 v 13:42 | Reagovat

Moc hezký článek :) dávám ti 1* =Đ*
Hezký blog i články =)
Koukni se pls na můj blog =)
http://blogerka-em.blog.cz/
PS:omlouvám se za reklamu, ale nikde jsem nemohla najít rubriku >> Reklamy sem!...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.