Mobil - článek + anketa!

20. dubna 2011 v 18:35 | Baculka |  Moje názory
Mobil - bez téhle malé věci se dnes snad nikdo neobejde. Ať už to je prťous, který si na něm jen hraje hry, dítě, které chodí samo domů a rodiče chtějí mít kontrolu, teenager, který volá a píše svým kamarádům, dospělý, co podniká nebo nějaký starý důchodce.
Ještě teď si vzpomínám, jakou jsem měla radost ze svého prvního mobilu. Bylo to v pátý třídě o Vánocích. Na základce jsem furt šílela po odstínech modré, ať už to byla královská modrá nebo tyrkysová, já tu barvu milovala. Proto taky můj první mobil byl modrostříbrný od značky Nokia. Bohužel jsem si ho nemohla vybrat sama, ale vzhledem k tomu, že jsem měla radost, že mám aspoň něco, tak jsem to nějak nevnímala. Mobil jsem měla jen na prozvánění rodičů, když jsem šla s kámoškama a kámošema ven nebo když jsem potřebovala nutně napsat SMSku.
Byly tam tři hry - v první padaly nějaký kostky a já je musela srovnávat, druhá byla Snake a třetí Bounce. Ty druhé dvě jsem milovala, takže ze začátku jsem stále nabíjela mobil jen kvůli těm hrám. Displej byl uplně maličkatý a barevný, sice bylo dost dobře vidět, že jsou tam samý kostičky, ale byl barevný. Bluetooth, foťák nebo paměťovku ten mobil neznal. Pro mě byla největší vychytávka rádio.
Asi o dva roky později - to už jsem byla rok a půl na gymplu, kde měl snad každý mnohem lepší než já, jsem dostala k svátku a k narozeninám dohromady nový mobil - Nokii 5310 Xpress music. Byla jsem šťastná jak blecha. Bluetooth, foťák ... no prostě všechno, co na tamtom mobilu nebylo.
Pamatuju si, jak jsem to rodičům furt vyčítala, že mi dali mobil až takhle pozdě a ještě jsem si ho nemohla vybrat sama (mluvím o tom prvním mobilu). Ze začátku jsem chtěla ,,véčko", a pak když mi ho táta rozmluvil, tak vysouvací vajíčko. Nakonec z toho byl normální obyčejný. Po dotykáči jsem nikdy nešílela. Když táta dostal v práci dotykáč (iPhone od Apple), řekla jsem si jen: ,,Hustý! Jak někdo něco takovýho mohl vymyslet?" Ale při pohledu nato, jak má táta věčně ,,opatlanej" displej, jsem si řekla, že je to strašně nepraktický.
 


Komentáře

1 Tajemná elfka | Web | 21. dubna 2011 v 20:00 | Reagovat

Já jsem svůj první mobil dostala asi až ve 4. nebo v 5. třídě.Vím,že jsem byla skoro jediná kdo mobil ještě neměl.A vím,že jsem na něm taky hrála hry.
Byla jsem s ním spokojená,jenže potom se na trh dostaly mobily s foťákem a to bylo něco úžasného.Chtěla jsem ho mít nakonec (po dlouhé době :) ) jsem ho konečně dostala.A teď mám svůj vymazlený mobílek,který jsem si poprvé taky vybírala sama.Má parádní foťák a vypadá nádherně.Je černo-červený!
Ale nesouhlasím s Tebou,že bez mobilu nelze být!Bez mobilu se může žít,ale v dnešní době je to skoro nemožné.Bohužel nebo hurá...????????

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.